REIKI SAMPRATA IR APIBRĖŽIMAS
Reiki metodas – tai dvasinio tobulėjimo praktika, siekiant pilnos savirealizacijos bei energijos harmonizavimo visuose žmogaus lygmenyse – dvasiniame, psichiniame, emociniame ir fiziniame, nenaudojant specialisto energijos. Reiki metodas išlaisvina kūną ir sąmonę.
Žodis “Reiki” kilęs iš japonų kandži ( ženklas arba hieroglifas, kuris naudojamas japonų rašytinėje kalboje). Žodis “Reiki” japonų kalboje (1 pav.) susideda iš dviejų hieroglifų: rei (霊: "dvasia, stebuklas, dieviškumas, siela, gėris, šviesa") ir ki (気; qi: "gyvybinė energija, gyvybės dvasia, oras, sąmonė, aura, Visatos galia, valia, širdis").
Literatūroje Reiki dažnai įvardijama kaip „universali gyvybinė energija“. Reiki gydo, augina, mokina, ramina, atveria Širdį. Reiki energija skiriasi nuo žmogaus vidinės gyvybinės energijos (vakaruose vadinamos „bioenergija“, Kinijoje „či“, Japonijoje „ki“, Indijoje „prana“). Reiki valdo, organizuoja, tvarko žmogaus bioenergetiką, bet pati nėra fizinė energija.
REIKI ISTORIJA
Reiki energija egzistuoja nuo Visatos sukūrimo laikų. Tačiau iš naujo ją atrado ir Reiki metodą ištobulino daktaras ir budistų vienuolis Mikao Usui. Jis gimė 1865 metų rugpjūčio 15 dieną mažame Japonijos kaimelyje Tanyai (Jamagatos rajonas, Gifu prefektūra), esančiame netoli dabartinės Nagojos. 1914 metais, turėdamas šiek tiek žinių apie budizmą, M.Usui nusprendė tapti budistų vienuoliu. Senuosiuose raštuose – sutrose jis rado vieno iš Budos mokinių užrašus, kuriuose buvo aprašyta, kaip gydydavo Buda. M. Usui apkeliavo daug vietovių, vienuolynų, kol pagaliau nukeliavo ant Kuramos kalno. Čia ant kalno, visiškai nuošalyje, jis praleido dvidešimt vieną dieną pasninkaudamas, melsdamasis ir medituodamas. 1922 m. kovo mėn., einant į pabaigą jo atsiskyrimui, pro jo karūnos čakrą pateko nuostabi galinga dvasinė šviesa ir jis patyrė Satori, arba nušvitimą. Ši šviesa buvo Reiki energija, M. Usui sąmoningumas labai išsiplėtė ir jis suprato, kokia didžiulė jėga į jį įžengė. M. Usui sukūrė Reiki metodo sistemą, kurios dėka galima dvasiškai tobulėti ir padėti kitiems.
REIKI ENERGIJOS SAVYBĖS
- Reiki yra energija, kuri negali pakenkti.
- Nereikalauja jokio religinio tikėjimo ir ją praktikuoti gali kiekvienas.
- Saugo, valo ir detoksikuoja.
- Reiki stimuliuoja gydomąsias jėgas ir yra naudojama harmonijai, sveikatai ir gerai savijautai pasiekti.
- Reiki energija srūva į tą vietą, kur jos trūksta.
- Stimuliuoja, atblokuoja tam tikras kūno vietas, kuriose energija jau nebegali tekėti.
- Atliekant Reiki seansą, per pirmuosius keturis seansus gali atsirasti organizmo reakcijos, gali paūmėti lėtiniai procesai, nes iš organizmo pradeda valytis toksinai.
- Reiki gydovui nepersiduoda jokios kliento problemos, ir atvirkščiai, gydovo mintys bei emocijos ar problemos nepersiduoda klientui.
REIKI SEANSAS
Reiki seansai tinka visiems: sveikiems, negaluojantiems, apimtiems nerimo ir streso ar tiesiog norintiems turėti aiškų protą ir vidinę ramybę.
Reiki seansas – tai stiprus, bet kartu ir subtilus energetinio poveikio metodas, kuris atkuria visų žmogaus sistemų pusiausvyrą ir organizmo vidinę harmoniją, sustiprina subtiliuosius kūnus, subalansuoja emocijas, protą ir dvasią, sugrąžina ramybės, saugumo ir klestėjimo jausmą.
Jums reikia atsisėsti arba atsigulti, atsipalaiduoti ir įsiklausyti į pojūčius. Seanso metu mintimis palinkėkite visiems žmonėms laimės, meilės ir sveikatos.
Tegu šie seansai jums padės greičiau pasveikti, atgauti jėgas, nurimti ir būti sveikiems!
REIKI MOKYMŲ SISTEMA
Reiki mokymo sistemoje išskiriami trys laipsniai arba pakopos, nusakančios žmogaus kvalifikaciją Reiki mokymo sistemoje.
Pirmoji Reiki pakopa suteikia žmogui galimybę tapti Reiki energijos laidininku ir leisti tekėti Reiki energijai fizinio kontakto būdu, t.y. uždėjus rankas ant savęs, kito žmogaus ar gyvūno, daikto.
Antroji Reiki pakopa suteikia galimybę siųsti Reiki energiją per atstumą. Naudojant Reiki simbolius, galima siųsti energiją į bet kurį erdvės ir laiko tašką, padėti per atstumą, atsiveria naujos dvasinio tobulėjimo perspektyvos. Įgytos žinios ir energetiniai sugebėjimai skatina savidiscipliną, sąmonėjimo procesą, didesnę žmogaus atsakomybę už savo veiksmus ir netgi mintis. Padidėja praktikuojančio Reiki energetiniai gebėjimai. Jis per trumpesnį laiką gali per save perleisti daugiau Reiki energijos.
PENKI REIKI PRINCIPAI
Reiki mokymas remiasi penkiais principais. Būtent šiandien:
1. esu be pykčio;
2. esu ramus;
3. esu už viską dėkingas;
4. sąžiningai dirbu;
5. gerbiu visus žmones ir visas gyvybės formas.
REIKI METODO PAPLITIMAS PASAULYJE IR LIETUVOJE
W.L Rand duomenimis 1998 m. pasaulyje buvo apie 2 milijonus Reiki praktikų, iš kurių apie 300,000 Reiki Meistrų. Tarptautinio Reiki mokymo centro duomeninimis šiuo metu yra ne mažiau 4 milijonų Reiki praktikų, iš kurių ne mažiau 1 milijonas Reiki Meistrų. Visgi šie skaičiai yra apytiksliai ir manoma, kad realiai yra daugiau praktikų. Oficiali pasaulio statistika nėra vedama, nes kiekviena šalis turi savo Reiki organizacijas ir dažniausiai net ne po vieną. Visgi tik dalis visų Reiki organizacijų veda statistiką ir tik dalis praktikų jose registruojasi.
Reiki sparčiai populiarėja: 2000 m Didžiojoje Britanijoje buvo daugiau gydančių Reiki nuotoliniu būdu negu bet kokio kito tipo papildomos ir alterntyvios medicinos terapeutų [Barnes PM, 2002]. Tas pat sakoma ir apie JAV.
Hemoglobino koncentracijos reguliavimas
Wetzel W. 1989.
Bendras sveikatos būklės ir gyvenimo kokybės pagerėjimas
Thomas R, 2005. Burden BH, 2005. Orsak G 2015. Catlin A, 2011. Alarcao Z, 2016. Chong OT, 2006. Kozachik
Fizinis ir protinis atsipalaidavimas
Witte D, 2001. Orsak G 2015.
Sveikatos būklės pagerėjimas po insulto
Shifflett SC, 2002.
Imunoglubulinų koncentracijos seilėse padidėjimas
Wardell DW, 2001.
Nerimo ir depresijos sumažėjimas
Beard C, 2011. Potter PJ, 2007. Vitale AT, 2006. Dressen LJ, 1998. Erdogan Z, 2016.
Fizinės savijautos pagerėjimas
Ring ME, 2009. Wittes D, 2001.
Skausmo sumažėjimas
Olson KH, 2003. Tsang KL, 2007. Richeson NE, 2010. Dressen LJ, 1998. Gillespie EA 2007.
Emocinės įtampos (streso) sumažėjimas
Shore AG, 2004.
Padidėjusio sistolinio kraujo spaudimo sumažėjimas
Wardell DW, 2001. Salles LF, 2014.
Širdies ritmo sumažėjimas
Mackay N, 2004.
Išsekimo gydymas
Rosada RM, 2015. Díaz-Rodríguez L, 2011.
Parasimpatinės sistemos aktyvacija: širdies ritmo variabilumo didėjimas, seilėtekio padidėjimas, sIgA sekrecija, kortizolio koncentracijos sumažėjimas
Díaz-Rodríguez L, 2011 A. Díaz-Rodríguez L, 2011 B.
Triukšmo sukelto streso sumažėjimas
Baldwin AL, 2006. Baldwin AL, 2008.