REIKI SAMPRATA IR APIBRĖŽIMAS

Reiki metodas – tai dvasinio tobulėjimo praktika, siekiant pilnos savirealizacijos bei energijos harmonizavimo visuose žmogaus lygmenyse – dvasiniame, psichiniame, emociniame ir fiziniame, nenaudojant specialisto energijos. Reiki metodas išlaisvina kūną ir sąmonę. 

Žodis “Reiki” kilęs iš japonų kandži ( ženklas arba hieroglifas, kuris naudojamas japonų rašytinėje kalboje). Žodis “Reiki” japonų kalboje (1 pav.) susideda iš dviejų hieroglifų: rei (: "dvasia, stebuklas, dieviškumas, siela, gėris, šviesa") ir ki (; qi: "gyvybinė energija, gyvybės dvasia, oras, sąmonė, aura, Visatos galia, valia, širdis").

Literatūroje Reiki dažnai įvardijama kaip „universali gyvybinė energija“. Reiki gydo, augina, mokina, ramina, atveria Širdį. Reiki energija skiriasi nuo žmogaus vidinės gyvybinės energijos (vakaruose vadinamos „bioenergija“, Kinijoje „či“, Japonijoje „ki“, Indijoje „prana“). Reiki valdo, organizuoja, tvarko žmogaus bioenergetiką, bet pati nėra fizinė energija.

Reiki teigiamai veikia ne tik fizinio kūno ligas, bet ir blogus įpročius, asmenybės ypatumus ar psichologinius negalavimus: apatiją, charakterio silpnybes, baimes, neryžtingumą, nesugebėjimą priimti sprendimus, nervingumą ir kt. 

Naudojant Reiki praktikoje, medicininės žinios nėra būtinos, bet norintys visada gali jas įgyti ir gilinti. Reiki nėra religija ar sekta. Tai yra gyvenimo filosofija, paremta meilės teikimu žmonėms ir kiekvienai gyvai būtybei. Reiki neprieštarauja jokiai religinei praktikai ar meditacijoms. Priešingai, ji papildo jas savo universalia meile ir paprastumu. 

Tikėjimas Reiki poveikiu nėra būtinas, nes ši praktika skiriasi nuo bioenergetinių metodų, psichoterapijos ir hipnoterapijos. Nėra būtina šiam metodui pritarti arba tikėti, kadangi, dirbant su Reiki, įtaiga nenaudojama. Reiki veikia ir tada, kai žmogus nusiteikęs negatyviai, nepatikliai ar tiesiog atsisako tikėti. Žmogus visada intuityviai jautė, kad turi galimybę padėti sau ir kitam rankų prisilietimu. Argi nepridedame rankos prie skruosto, kai skauda dantį? Argi mama neglosto savo vaiko skaudančio pilvelio? Po bet kokio susižeidimo, žmogus nesąmoningai deda rankas ant skaudamos vietos.

KLAUSIMAS EKSPERTUI

Share by: